Spordiaasta Tähed

Spordiaasta pidulik lõpetamine ja aasta parimate sportlaste väljakuulutamine toimub traditsiooniliselt iga aasta detsembris Eesti Olümpiakomitee korraldatud Spordiaasta Tähed auhinnagalal.

Aasta parimate sportlaste valimisel osalevad spordiorganisatsioonid, spordiajakirjanikud ja rahvas. Lisaks silmapaistvamate sportlaste ja treenerite tunnustamisele kuulutatakse auhinnagalal välja ka Rahvusvahelise Olümpiakomitee ja Eestimaa Spordihing auhindade laureaadid.

Aasta sportlase, treeneri ja võistkonna tiitli laureaadid saavad skulptor Mati Karmini loodud taiese Kristjan.

Auhinnagala on telesaate formaadis tunnustus- ja meelelahutussündmus, mida iga-aastaselt jälgib televisooni ja interneti vahendusel enam kui 100 000 vaatajat.

Laureaadid eelmisel olümpiatsüklil:

2016
Meessportlane: Rasmus MÄGI
Naissportlane: Ksenija BALTA
Võistkond: Sõudmise neljapaat (Andrei Jämsa, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo ja Allar Raja)
Treener: Matti KILLING
Noorsportlane: Kelly SILDARU
Parasportlased: Kardo PLOOMIPUU, Elisabeth EGEL
Veteransportlane: Lea VAHTER

2015
Meessportlane: Mart SEIM
Naissportlane: Epp MÄE
Võistkond: Sõudmise neljapaat (Andrei Jämsa, Tõnu Endrekson, Kaspar Taimsoo ja Allar Raja)
Treener: Alar SEIM
Noorsportlane: Anett KONTAVEIT
Parasportlased: Kardo Ploomipuu, Emilija Manninen
Veteransportlane: Olev KIIREND

2014
Meessportlane: Rasmus MÄGI
Naissportlane:  Erika KIRPU
Võistkond: Vehklemise naiskond (Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva)
Treener: Anne ja Taivo MÄGI
Noorsportlane: Katrina LEHIS
Parasportlased:  Kardo PLOOMIPUU, Elisabeth EGEL
Veteransportlased:  Eha RÜNNE, Jürgen LAMP

2013
Meessportlane: Nikolai NOVOSJOLOV
Naissportlane: Julia BELJAJEVA
Võistkond: Vehklemise naiskond (Erika Kirpu, Irina Embrich, Kristina Kuusk ja Julia Beljajeva)
Treener: Henn PÕLLUSTE
Noorsportlane: Julia BELJAEVA
Parasportlased: Kardo PLOOMIPUU, Emilija MANNINEN
Veteransportlased:  Lea VAHTER, Lembit TALPSEPP

Eestimaa Spordihing
2016 Timo Tints, vabatahtlik spordiedendaja
2015 Mall Kalve, võimlemise ja liikumisharrastuse edendaja
2014 Vello Vaher, akrobaatika ja tervisliku eluviisi edendaja
2013 Martin Plaser, maadlusaktivist

Rahvusvahelise Olümpiakomitee auhinnad
2016 "Ületades piire": Lembit Peegel, kauaaegne spordifotograaf  
2015 „Sport ja innovatsioon“: Üllar Põvvat, Eesti veemotorispordi pikaaegne ja innovaatiline edendaja
2014 “Sport ja kunst”: Monton, Eesti olümpiakoondiste esindusriiete looja
2013 „150 aastat Pierre de Coubertin’i sünnist“: Mart Siimann, EOK president 2004 - 2012

Aasta spordihetk (valiti 2013-2015)
2015 Mart Seimi sooritus tõstmise maailmameistrivõistlustel Houstonis
2014 Rasmus Mägi jooksud Zürichi Euroopa meistrivõistlustel
2013 Eesti vehklejate kuldne pooltund vehklemise MMil Budapestis