Noorte olümpiamängud Buenos Aires 2018

Eesti Olümpiakomiteed toetavad:

Otseülekanne

Uudised

Eesti koondis

Eesti koondis on rekordiliselt 23-liikmeline - meie sportlased on esindatud Eesti jaoks seni samuti rekordiliselt kaheksal spordialal, neist pooltel esmakordselt.

Iluvõimlemine
Adelina Beljajeva
Karate
Marta Ossipova
Kergejõustik
Gedly Tugi
Eerik Haamer
Ken-Mark Minkovski
Marleen Mülla
Annika Kelly
Ann Marii Kivikas
Korvpall 3x3
Kerr Kriisa
Aleksander Oliver Hint
Arthur Herman Entsik
Jaan Erik Lepp
Victoria-Ida Vähi
Johanna-Eliise Teder
Janne Pulk
Martha-Liisa Oinitš
Maadlus
Viktoria Vesso
Sõudmine
Greta Jaanson
Ujumine
Aleksa Gold
Ivan Štšeglov
Alex Ahtiainen
Margaret Markvardt
Vibulaskmine
Hendrik Õun
  • Sünniaeg:
  • Pikkus:
  • Kodukoht:
  • Kool:
  • Klubi:
  • Treener:
  • Saavutused:
  • Eeskuju:

Eesti sportlased võistlustules

Kuupäev
Kell (argentiina ajas)
Kell (Eesti Ajas) Võistlejad
spordiala
Võistlusala
Tulemused
  L   06.10.   20:00 P 02.00NOORTE OLÜMPIAMÄNGUDE AVATSEREMOONIA       
  P 07.10.                        09:00 15.00Korvpalli meeskond  3x3 korvpallalagrupimängud: Mongoolia - EestiEST - MGL 22:13
  10:00 - 11:30     16.00-17.30  Ivan Štšeglov  ujumine100m selili, eelujumised57.57
18. koht
Margaret Markvardt  ujumine200m kompleks, eelujumised2:22.89
27. koht
  11:30 17.30Korvpalli meeskond  3x3 korvpallalagrupimängud: Argentiina - EestiEST - ARG 19:22
  16:00 22.00Greta Jaanson  sõudmineühepaatide eelsõidud4:02.60
  E 08.10.            10:00 - 11:30   16:00-17.30Aleksa Gold  ujumine100m vabalt, eelujumised
57.42
27. koht
Alex Ahtiainen  ujumine 100m liblikas, eelujumised55.05
23. koht
  13:30 - 14:00 19.30Greta Jaanson  sõudmineühepaatide eelsõidud, round 21:56.88
  16:36 22.36Greta Jaanson  sõudmineühepaatide eelsõidud, round 3 1:53.34, pääs veerandfinaali
  T 09.10.           11:20 17.20Aleksa Gold  ujumine200m selili, eelujumised2.17,14
14. koht
  14:00 - 17:00 20.00-23.00Adelina Beljajeva  iluvõimleminekvalifikatsioonivõistluse rõngaharjutus14.050
17. koht
  15:30 21.30Greta Jaanson  sõudmineühepaadid, 1/4 finaal1:46.83;
pääs poolfinaali
  19:00 - 22:00 K 01.00-04.00Adelina Beljajeva  iluvõimleminekvalifikatsioonivõistluse palliharjutus14.250
16. koht (2 kava kokkuvõttes)
  K 10.10.                            12:00 ja 13:3018.00 ja 19.30Korvpalli naiskond  3x3 korvpallalagrupimängud:
Eesti - Holland ja
Eesti - Hispaania
EST - HOL 12:22
EST - ESP 11:21
  10:00 - 11:30    16.00-17.30Margaret Markvardt  ujumine50m selili, eelujumised30.14
22. koht
Alex Ahtiainen  ujumine50m liblikas, eelujumised25.66
36. koht
Aleksa Gold  ujumine200m vabalt, eelujumised2:04.27
20. koht
  14:00 - 17:0020.00-23.00Adelina Beljajeva  IluvõimlemineTeam event/ Kurikad13.975
  11:00 - 12:0017.00-18.00Greta Jaanson  sõudmineühepaadid, poolfinaal1:46.13,
pääs A-finaali
  12:0018.00Greta Jaanson  sõudmineühepaadid, A-finaal1:46.13
pronksmedal
  19:00 - 22:00N 01.00-04.00Adelina Beljajeva  iluvõimlemineTeam event/ Lint12.000
Kokku: 54.275
18. koht,
rahvusvahelise võistkonnavõistluse hõbemedal
   N 11.10.    12:00 ja 13:3018.00 ja 19.30Korvpalli meeskond  3x3 korvpallalagrupimängud:
Eesti - USA ja
Eesti - Venemaa
EST - USA 21:14
EST - RUS 21:22
Kokkuvõttes: 9. koht
  14:40 - 17:20 20.40-23.20Marleen Mülla  kergejõustikteivashüpe 3.85
  R 12.10.          10:00 - 11:30    16.00-17.30Ivan Štšeglov  ujumine200m selili, eelujumised2.01,69 - Eesti rekord (täiskasvanud ja juuniorid);
edasipääs finaali
  10:00 - 13:00 16.00-19.00Hendrik Õun  vibuind. reitingu voor 671p, - Eesti kadettide rekord;
finaalringide 10. asetus
  14:40 - 15:50 20.40-21.50Annika Kelly  Kergejõustikvasaraheide63.41 - Eesti U18 rekord
  18:05 L 00.05 Ivan Štseglov  ujumine200m selili, finaal2.02,63
8. koht
  L 13.10.              09:00 - 13:30 15.00-19.30Hendrik Õun  viburahvusvaheline segatiim, 1/16 finaal:
PHI / EST vs CHI / SRI
5-4
pääs 1/8-finaali
  10:00 - 19:00 16.00-01.00Viktoria Vesso  naistemaadlus  -65 kg eelringid ja finaalid5. koht
  14:35 - 15:45 20.35-21.45Gedly Tugi  kergejõustik  odavise52.65
  14:40 - 17:20 20.40-23.20Eerik Haamer  kergejõustik  teivashüpe 5.15 - Eesti U18 rekord
  15:40 - 15:55
 21.40-21.55Ken-Mark Minkovski  kergejõustik  200m21.69
pääs A-finaali
  16:10 - 16:30 22.10-22.30Ann Marii Kivikas  kergejõustik  200m25.43
 P 14.10.      09:00 - 16:3015.00-22.30 Hendrik Õun  viburahvusvaheline segatiim Filipiinid/Eesti, voorud alates 1/8 finaalist1/8-finaal: PHI/EST - GBR/IRI 5-3
1/4-finaal: NZL/TPE - PHI/EST 5-1
Kokkuvõttes 6. koht
  10:00 ja 12:30 16.00 ja 18.30Korvpalli naiskond  3x3 korvpallalagrupimängud: Eesti -Tšehhi ja Austraalia - EestiCZE-EST 15-17
AUS-EST 19-15
Kokkuvõttes: 14. koht
  14:00 - 16:40 20.00-22.40Marleen Mülla  kergejõustik teivashüpe3.82
Kokkuvõttes: 4. koht
  E 15.10.       14:28 20.28Hendrik Õun  vibuindividuaalvõistluse 1/16 eliminatsiooniring
Reza Shabani (IRI) vs Hendrik Õun
 6-2 (110:104)
Kokkuvõttes: 17. koht
  13:30 - 14:30 19.30-20.30Korvpalli naiskond: Janne Pulk ja Johanna-Eliise Teder  3x3 korvpall shoot-out viskevõistlusPulk 13. koht
Teder 31. koht
  14:00 - 15:40 20.00-21.40Annika Kelly  kergejõustikvasaraheide60.07
Kokkuvõttes: 7. koht
  T 16.10.            14:00 - 15:40  20.00-21.40Eerik Haamer  kergejõustikteivashüpe 5.12
Kokkuvõttes: 4. koht
  14:10 - 15:20 20.10-21.20Gedly Tugi  kergejõustikodavise 52.60
Kokkuvõttes: 6. koht
  16:00 - 16:30 22.00-22.30Ken-Mark Minkovski  kergejõustik200m 21.70
Kokkuvõttes: 14. koht
  16:50 - 17:00 22.50-23.00Ann Marii Kivikas  kergejõustik200m 24.53
Kokkuvõttes: 15. koht
  K 17.10.      12:00 - 16:0018.00-22.00 Marta Ossipova   karatekumite -59 kg eelringid ja finaalidAlagrupis 0-3
Kokkuvõttes: 7. koht
  N 18.10.     
NOORTE OLÜMPIAMÄNGUDE LÕPETAMNE
      
 




Eesti noorteolümpia koondisest

Esmakordselt pole ükski meie sportlane noorteolümpiale minemas kutsega - kõik 23 noort on oma tulemustega kvalifitseerunud. Sealjuures oli kvalifitseerumine raske, sest sõel oli väga tihe ning endale noorteolümpia koha välja võitlemine on juba omaette saavutus. Buenos Aireses kohtuvad iga ala oma vanuseklassi tipud ning noorte jaoks on see võimalus võrrelda ennast kogu maailma omavanuste paremikuga. 

Buenos Aireses võistlevad eestlased mitmetel aladel, kus Eesti koondis varem noorte olümpiamängudel osalema pole pääsenud. Kaheksast alast pooltel võistlevad meie sportlased esmakordselt - iluvõimlemises, karates, naistemaadluses ja vibulaskmises, samuti on esmakordne poiste 3x3 korvpallitiimi osalemine. See näitab meie noorte taset nendel aladel.

Noorte olümpiamängudest

Iga nelja aasta tagant toimuvad noorte olümpiamängud peetakse tänavu 6.-18. oktoobril Buenos Aireses, kuhu oodatakse ligi 4000 sportlast vanuses 15-18.

Suviste noortemängude kavas on 32 spordiala, sealhulgas mitmed olümpiavõistluste debüüdi tegevad alad: BMX freestyle, lohesurf, breiktants ja rannakäsipall.

Tänavused noorte olümpiamängud on üldse esimene olümpiavõistlus, kus osaleb võrdne arv mees- ja naissportlasi.

Eesti eelmistel noorte OM-idel

Esimestel, 2010. aasta noorte suveolümpiamängudel Singapuris võistles kaheksa Eesti sportlast viiel spordialal.

Eelmistel noorte suveolümpiamängudel 2014. aastal Hiinas Nanjingis esindas Eestit 17 sportlast seitsmel alal.

Täpselt sama arvu - 17 sportlase ja 7 alaga - oli Eesti esindatud ka eelmistel noorte taliolümpiamängudel 2016. aastal Norras Lillehammeris ja 2012. aastal Austrias Innsbruckis.

Tippsportlaste kasvulava

Varasemalt on noorte olümpiamängudel osalenud nüüdseks juba olümpiasportlased kahevõistleja Kristjan Ilves ja laskesuusataja Rene Zahkna, kes võitis 2012. aastal Innsbruckis noorte OM-il kaks hõbemedalit.

Samuti näiteks judoka Mattias Kuusik ja sulgpallur Kristin Kuuba, kes on nüüdseks pääsenud EOK olümpiaettevalmistusprogrammi.