PyeongChang 2018 taliolümpiamängud

Eesti Olümpiakomiteed toetavad:

Eesti sportlased

PyeongChang 2018 taliolümpiamängudel osaleb Eestist 22 sportlast.

Kahevõistlus
Kristjan Ilves
Karl-August Tiirmaa
Kiiruisutamine
Saskia Alusalu
Marten Liiv
Laskesuusatamine
Kauri Kõiv
Roland Lessing
Kalev Ermits
Rene Zahkna
Johan Talihärm
Johanna Talihärm
Murdmaasuusatamine
Karel Tammjärv
Raido Rankel
Marko Kilp
Andreas Veerpalu
Anette Veerpalu
Tatjana Mannima
Algo Kärp
Mäesuusatamine
Tormis Laine
Anna Lotta Jõgeva
Suusahüpped
Artti Aigro
Martti Nõmme
Kevin Maltsev
  • Sünniaeg:
  • Treener:
  • Klubi:
  • Saavutused:

Eestlased võistlustules

Kuupäev
Kellaaeg
Võistlejad/TULEMUSED
Spordiala
Võistlusala
8. veebr

Martti Nõmme - 48. koht
Artti Aigro - 55. koht
Kevin Maltsev - 56. koht
Suusahüpped
M normaalmäe kvalifikatsioon
9. veebr
AVATSEREMOONIA  
10. veebr        
Tatjana Mannima - 56. kohtMurdmaasuusatamineN 7,5x7,5 km suusavahetusega sõit
 
Johanna Talihärm - 22. kohtLaskesuusatamineN 7,5 km sprint
 
Martti Nõmme - 47. kohtSuusahüppedM Normaalmägi
11. veebr     Karel Tammjärv - 32. koht
Andreas Veerpalu - 47. koht
Murdmaasuusatamine M 15x15 km suusavahetusega sõit
 
Kalev Ermits - 36. koht
Roland Lessing - 41. koht
Rene Zahkna - 75. koht
Kauri Kõiv - 76. koht
LaskesuusatamineM 10 km sprint
12. veebr
Anna Lotta Jõgeva - võistlus edasi lükatud 15. veebruarileMäesuusatamineNaiste suurslaalom (1. ja 2. sõit)

 Johanna Talihärm - 26. kohtLaskesuusatamine N 10 km jälitussõit
  Kalev Ermits - 41. koht
Roland Lessing - 53. koht
LaskesuusatamineM 12,5 km jälitussõit
13. veebr  
Tatjana Mannima - 39. koht
Marko Kilp - 15. koht ja pääs veerandfinaali
Raido Ränkel - 31. koht
Karel Tammjärv - 52. koht
MurdmaasuusatamineN klassikasprindi kvalifikatsioon
M klassikasprindi kvalifikatsioon
 
Marten Liiv - 33. kohtKiiruisutamineM 1500 m
 
Marko Kilp - 18. kohtMurdmaasuusatamineM klassikaprindi veerandfinaal
  14. veebr  
Kristjan Ilves - 16. koht
Karl-August Tiirmaa - 43. koht
KahevõistlusNormaalmäe hüpped
10 km suusatamine
  15. veebr  
Anna Lotta Jõgeva - DNFMäesuusatamineN suurslaalom (1. ja 2. sõit)

 Tatjana Mannima - 50. kohtMurdmaasuusatamineN 10 km vabatehnika
 
Kalev Ermits - 32. koht
Rene Zahkna - 65. koht
Kauri Kõiv - 68. koht
Roland Lessing - 70. koht
LaskesuusatamineM 20 km
  Johanna Talihärm - 50. kohtLaskesuusatamineN 15 km
  16. veebr   Anna Lotta Jõgeva - 48. kohtMäesuusatamineN slaalom (1. ja 2. sõit)
 
Karel Tammjärv - 22. koht
Andreas Veerpalu - 58. koht
Raido Ränkel - 59. koht
MurdmaasuusatamineM 15 km vabatehnikas
 
Artti Aigro - 36. koht, Q
Martti Nõmme - 41. koht, Q
Kevin Maltsev - DSQ
SuusahüppedM suure mäe kvalifikatsioon
17. veebr  
Martti Nõmme - 43. koht
Artti Aigro - 48. koht
SuusahüppedM suur mägi
18. veebr    
Tormis Laine - 40. kohtMäesuusatamineM suurslaalom
 
Eesti koondis - 12. koht
MurdmaasuusatamineM 4x10 km teatesõit
 20. veebr
Kristjan Ilves - 28. koht
Karl-August Tiirmaa - 45. koht
KahevõistlusSuure mäe hüpped
10 km suusatamine
 21. veebr  
Eesti koondis (Marko Kilp, Karel Tammjärv) - 14. kohtMurdmaasuusatamineMeeste teatesõit sprindis
22. veebr
Tormis Laine - katkestasMäesuusatamineM slaalom
23. veebr
Eesti koondis (Kauri Kõiv, Roland Lessing, Kalev Ermits, Rene Zahkna) - 13. koht
LaskesuusatamineM 4x7,5 km teatesõit
 
Marten Liiv - 18. kohtKiiruisutamineM 1000 m
24. veebr
Algo Kärp - 17. koht
Andreas Veerpalu - 38. koht
MurdmaasuusatamineM 50 km ühisstart klassika
 
Saskia Alusalu - 4. kohtKiiruisutamineN massstart
25. veebr
Tatjana Mannima - 28. kohtMurdmaasuusatamineN 30 km ühisstart klassika
 
LÕPUTSEREMOONIA  

PyeongChang 2018 taliolümpiamängud

XXIII taliolümpiamängud toimuvad 09.-25. veebruaril 2018. a PyeongChangis Lõuna-Koreas. 

Mängudel osalevad 94 riigi esindused, neist ajaloos esimest korda võistlevad taliolümpiamängudel sportlased Ecuadorist, Eritreast, Kosovost, Malaisiast, Nigeeriast ja Singapurist.

Võistlused toimuvad PyeongChangi mäestiku piirkonnas ja Gangeneungi rannikualal peamiselt kahes võistluskeskuses - Alpensia spordipargis ja Gangeneungi olümpiapargis. Lisaks neile kahele suurele võistluskeskusele toimuvad olümpiavõistlused veel ka Bokwangi lumepargis (vigursuusatamine ja lumelauasõit), Jengseon mäesuusakeskus (mäesuusatamine) ja Kwandong jäähoki keksuses (naiste jäähoki).

Vaata võistluspaikade asukohti ja tutvustust SIIT.

Mängude programmis on 15 spordiala ja välja jagatakse 102 komplekti olümpiamedaleid. 
Kavas olevad spordialad: mäesuusatamine, laskesuusatamine, murdmaasuusatamine, kahevõistlus, suusahüpped, curling, bobisõit, kelgutamine, jäähoki, vigursuusatamine, lumelauasõit,  kiir- lühiraja- ja iluuisutamine. 
Uute võistlusaladena on kavas kiiruisutamise ühisstardist sõidud, curlingu segapaaride võistlus, lumelaua hüpped ehk Big Air ja mäesuusatamise võistkonnavõistlus.
Olümpiamängude täisprogramm

Mängude maskottiks on valge tiiger Soohorang.