Suvine Euroopa noorte olümpiafestival 2019 Bakuus

Eesti Olümpiakomiteed toetavad:

Eesti koondis


Eesti Olümpiakomitee lähetab Euroopa noorte olümpiafestivalile 44-liikmelise koondise kuuel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, maadlus, tennis ja ujumine.
Jalgrattasport
Elisabeth Ebras
Elina Tasane
Laura Lizette Sander
Madis Mihkels
Frank Aron Ragilo
Lauri Tamm
Judo
Darja Mihhailova
Marcus Saksladu
Viljar Lipard
Randel Päästel
Givi Kokhtashvili
Karl Tani Priilinn-Türk
Kergejõustik
Ann Marii Kivikas
Marit Kutman
Jekaterina Mirotvortseva
Triine-Marie Land
Sofia Marlene Haug
Maria Dudareva
Gertu Küttmann
Katre Marit Liiv
Kelly Heinpõld
Pippi Lotta Enok
Steven Sepp
Kristian Otlot
Karl-Hendrik Palu
Tony Ats Tamm
Rasmus Roosleht
Kristjan Markus Eelmaa
Maadlus
Heily Tiitus
Maarja Plaser
Kristo Merilain
Raimond Uibo
Hanno Käärik
Kirill Skiller
Tennis
Andreas Sillaste
Elisabeth Iila
Liisa Varul
Erko Nigula
Ujumine
Alan Gritsõk
Christopher Palvadre
Erik Lihhats
Brita Rannamets
Laura-Liis Valdmaa
Demid Solodov
  • Sünniaeg:
  • Pikkus:
  • Kodukoht:
  • Kool:
  • Klubi:
  • Treener:
  • Saavutused:
  • Eeskuju:

Eesti koondise ajakava ja tulemused

Pühapäev, 21. juuli


Tennis
NÜ 1. ring
Liisa Varul (EST) - Mafalda Guedese (POR) 6:0, 6:4
Elisabeth Iila (EST) - Matilde Morais (POR) 2:6, 3:6

MÜ 1. ring 
Andreas Sillaste (EST) - Patrik Jurina (CRO) 7:5, 6:2
Erko Nigula (EST) - Artur Yurkevich (BLR) 3:6, 6:3, 10:6

Avatseremoonia

Esmaspäev, 22. juuli


Kergejõustik

Kümnevõistlus Steven Sepp 6. (11,60 - 6.40 - 15.09 - 1.88 - 53,36)
Kuulitõuge Q Gertu Küttmann 13.93 (14.)
100 m eeljooksud Marit Kutman 12,15 (13.)
100 m eeljooksud Kristjan Markus Eelmaa 11,24 (18.)
110 m tj eeljooksud Karl-Hendrik Palu 14,24 (10., PB)
400 m eeljooksud Ann Marii Kivikas 57,77 (21.)
Kaugushüpe Q Tony Ats Tamm 6.67 (14.)

Maadlus

Kreeka-Rooma maadlus -60 kg, eelringid: Kristo Merilain 9:0 Momcilo Gasic (SRB), Merilain 0:8 Onur Yurtada (TUR); Merilain 9. koht
Vabamaadlus -60 kg, eelringid: Kirill Skiller 0:10 Ivan Nikolaev Stoyanov (BUL)

Tennis
MP eelringid
Andreas Sillaste, Erko Nigula (EST) - Noah Merre, Alessio Basile (BEL) 1:6, 3:6

Ujumine

100 m vabalt, eelujumised Brita Rannamets 1.01,95 (45.)
400 m vabalt, eelujumised Erik Lihhats DSQ
200 m rinnuli, eelujumised Alan Gritsõk 2.27,26 (24.),  Christopher Palvadre 2.28,16 (27.)
200 m selili, eelujumised Laura-Liis Valdmaa 2.20,63 (10.), poolfinaal 

Teisipäev, 23. juuli


Jalgratas

Neidude eraldistart: 3. Laura Lizette Sander (15.33,00), ...13. Elisabeth Ebras (15.58,58), ...45. Elina Tasane (17.10,50)
Noormeeste eraldistart:  1. Madis Mihkels, 7. Frank Aron Ragilo (+22.48), 11. Lauri Tamm (+38.73)

Kergejõustik

Kümnevõistlus Steven Sepp  5. koht, 7008 punkti (11.60; 6.40; 15.09; 1.88; 53.36; 14,67; 45.51; 3.70; 56.13; 4.59,60 )
Vasaraheide, Q Kelly Heinpõld 55.02 (12., pääses lõppvõistlusele)

Maadlus

Naistemaadluse eelringid ja finaalid (-53 kg):
1/8-finaal: Heily Tiitus - Patricia-Valeria Iurascu (ROM) 3:14; Tiitus 12. koht

Naistemaadluse eelringid ja finaalid (-57 kg): 
1/8-finaal: Maarja Plaser - Josephine Nicole Haemmerle (FRA) 8:0
1/4-finaal: Maarja Plaser - Agata Kazimierczak (POL) 4:4 (võit Plaserile)
1/2-finaal: Maarja Plaser - Othelie Annette Hoie 0:9
Pronksimatš: Szenttamasi Roza - Maarja Plaser 4:3; Plaser 5. koht

Kreeka-Rooma maadluse eelringid (-65 kg): Raimond Uibo - Nikoloz Margvelashvili (GEO) 0:5 (loobumisvõit vigastuse tõttu)
Vabamaadluse eelringid ja finaalid (-65 kg) Hanno Käärik  - Benedikt Huber (AUT) 0:10 

Tennis
NÜ teine ring
Liisa Varul -  Salkova Dominika (CZE) 6:1, 2:6, 5:10

MÜ 2.ring
Andreas Sillaste - Jan Kobierski (AUT) 6:2, 6:2 
Erko Nigula - Daniel Merida (ESP) 1:6, 0:6

Ujumine

100 m vabalt, eelujumised Demid Solodov 53,06, Erik Lihhats 54,05
200 m kompleks, eelujumised Alan Gritsõk 2.14,48
4x100 vabalt teateujumine, eelujumised (Lihhats, Solodov, Rannamets, Valdmaa) 3.49,75 (12.)


Kolmapäev, 24. juuli


Judo
55kg Marcus Saksladu
60kg Viljar Lipard (3. koht)

Kergejõustik
Seitsmevõistlus Pippi Lotta Enok  14,23 - 1.56 - 13.42- 25,61
400 m tj eeljooksud Karl-Hendrik Palu DNF
Kolmikhüpe Q Maria Dudareva 12.33 (8., pääses lõppvõistlusele)
200 m eeljooksud Marit Kutman 24,53 (6., pääses finaali)
Kõrgushüpe Q Tony Ats Tamm 1.84 (14.)

Tennis
MÜ kolmas ring Andreas Sillaste - Gaubas (LTU) 4:6, 3:6 

Ujumine

100 m liblikat, eelujumised Brita Rannamets 1.06,57

Neljapäev, 25. juuli


Jalgratas
Neidude maanteesõit 19. Elina Tasane +3.27, 22. Laura Lizette Sander +3.27, 56. Elisabeth Ebras +9.25 
Noormeeste maanteesõit 1. Madis Mihkels  1:49.24, ..... 13. Frank Aron Ragilo +1.56, .... 42. Lauri Tamm +2.01

Judo

52kg Darja Mihhailova (9.)
66 kg Randel Päästel kaotas avaringis lisaajal Festim Beqirile (KOS)

Kergejõustik

Odavise Q Katre Marit Liiv 41.44 (14.)
Kuulitõuge Q Rasmus Roosleht 16.04 (18.)
100 m tj eeljooksud Triine-Marie Land 14,41 (15.)
800 m eeljooksud Kristian Otlot 1.55,48 (5., pääses finaali)
Kõrgushüpe Sofie Marlene Haug 1.68 (17.)
Seitsmevõistlus Pippi Lotta Enok 4. koht, 5488 punkti (14,26 - 1.56 - 13.42- 25,61  -5.47 - 47.86 - 2.25,05)
Vasaraheide finaal Kelly Heinpõld 59.56 (8.)
200 m finaal Marit Kutman 25,15 (8.)

Ujumine

100 m selili, eelujumised Laura-Liis Valdmaa 1.04,24 (8., pääses poolfinaali), 
50 m vabalt, eelujumised Demid Solodov 23,75 (7., pääses poolfinaali), Erik Lihhats 24,96 (36.)
200 m vabalt, eelujumised Demid Solodov 2.01,73 (45.), Erik Lihhats 1.56,10 (pääses poolfinaali)
100 m liblikat, eelujumised Alan Gritsõk 57,14 (pääses poolfinaali)
100 m rinnuli, eelujumised Christopher Palvadre 1.06,88 (pääses poolfinaali)

100 m selili, poolfinaal Laura-Liis Valdmaa 1.04,33 (9.)
50 m vabalt, poolfinaalid Demid Solodov 23,73 (9.)
200 m vabalt, poolfinaalid Erik Lihhats  1.58,56 (16.)
100 m liblikat, poolfinaalid Alan Gritsõk  58,00 (16.)
100 m rinnuli, poolfinaalid Christopher Palvadre 1.06,77 (16.)

Reede, 26. juuli


Judo
-81kg   Givi Kokhtashvili (9.)
-90 kg Karl Tani Priilinn-Türk (9.)

Kergejõustik

Kettaheide Q Rasmus Roosleht 50.69 (12.)
Kolmikhüpe finaal Maria Dudareva 12.28 (8.)
Tüdrukute kompleksteatejooksu eeljooks (Triine-Marie Land, Marit Kutman, Pippi Lotta Enok ja Ann Marii Kivikas)  2.15,09; Eesti U18 rekord (13.)
5000 m käimine Jekaterina Mirotvortseva 22.26,01; kuldmedal

Ujumine
50 m vabalt eelujumised Brita Rannamets 27,80

Laupäev, 27. juuli


Kergejõustik
800 m finaal Kristian Otlot - 1:58.16 (7.)
Kettaheite finaal Rasmus Roosleht - 52.46 (11.)

Lõputseremoonia

Ametlikud võistlusprotokollid võistluste kodulehel:

Euroopa noorte olümpiafestivalist

  • Euroopa noorte olümpiafestivali eesmärk on propageerida sporti ja olümpiaväärtusi, inspireerida noori spordiga tegelema ning edendada ausat mängu ja sallivust.
  • 2019. aasta suvise Euroopa noorte olümpiafestivali programmis Bakuus on kümme spordiala ja kokku jagatakse välja 298 medalikomplekti. Osaleb ligi 3600 sportlast-treenerit 48 riigist.
  • Iga kahe aasta tagant korraldataval noorte olümpiafestivalil saavad osaleda sportlased vanuses 14-18 aastat. Erinevatel spordialadel on erinevad vanusepiirangud.
  • Eesti koondisesse kuulub 44 sportlast kuuel alal: kergejõustik, jalgrattasõit, judo, maadlus, tennis ja ujumine. Maadlus on olümpiafestivali võistluskavas esimest korda.
  • Eesti sportlasi saadab 25-liikmeline taustajõudude tiim.
  • Koondist riietavad Nike ja Monton.
  • Olümpiafestivalil tegutseb eestlastest maadluskohtunikuna Hergo Andruse.
  • Eesti noorsportlased on neljateistkümnelt suviselt olümpiafestivalilt võitnud seni kokku 10 kuldmedalit, 9 hõbemedalit ja 9 pronksmedalit, nende seas Aleksei Budõlin (1993 kuld), Martin Padar (1995 kuld), Margus Hunt (2003 kuld), Kaire Leibak (2005 kaks kulda), Grigori Minaškin (2007 kuld), Liina Laasma (2009 kuld), Kregor Zirk (2015 kuld), Tanel Kangert (2003 pronks), Rasmus Mägi (2009 pronks).
  • Eelmisel, 2017. aastal Ungaris Györis peetud olümpiafestivalil võitis Ken Mark Minkovski kaugushüppes hõbemedali, Gleb Karpenko jalgrattasõidu eraldistardist pronksmedali ning Carol Plakk ja Katriin Saar tennise naispaarismängus pronksmedali.
  • 2019. aastal võitis Eesti koondis viis medalit - jalgrattur Madis Mihkels kullad eraldistardis ja grupisõidus, käija Jekaterina Mirotvortseva kulla, rattur Laura Lizette Sander eraldistardis pronksi ning judoka Viljar Lipard samuti pronksi.