Kelly Sildaru võitis noorteolümpialt Eesti läbi aegade esimese individuaalse kuldmedali

18.01.2020
Tagasi
18.01.2020

Täna tegi freestyle-suusataja Kelly Sildaru pargisõiduvõistlusel spordiajalugu, võites Eesti läbi aegade esimese individuaalse kuldmedali noorte olümpiamängudelt.

Foto autor: EOK

Kelly Sildaru ütles, et medal andis talle hoogu juurde. „Tänane päev on olnud väga mõnus. Tingimused olid head ja kõik tüdrukud olid rajal väga tublid. Medal andis mulle ülejäänud hooajaks palju hoogu ja motivatsiooni juurde. Kuldmedal on väga ilus ning noorteolümpialt saadud kogemus on tore ja ilus. Siia tasus tulla!“ ütles Sildaru.

Pargisõidus täna esmalt peetud kvalifikatsioonivõistlust alustas Sildaru silmapaistvalt, teenides avakatsel punktisumma 91,25 ning teisel laskumisel koguni 95,50 punkti. Lõppvõistlusel sai Sildaru avakatsel 91,50, teisel katsel 93,75 ning kolmandal katsel 71,50 punkti.

Teise katse tulemus kindlustaski Sildarule kulla. Tihedalt kannul oli Ailing Eileen Gu (Hiina), kes teenis oma kolmanda katse eest 93,25 punkti. Pronksmedali võitis Jennie-Lee Burmansson (Rootsi), kelle parim sooritus tõi 90 punkti.

Samuti võistlesid täna Lausanne’is noorteolümpial meie kahevõistlejad, murdmaasuusatajad ja kurlingumängijad.

Murdmaasuusatamine

Täna tegid oma debüüdi noorteolümpial murdmaasuusatajad, keda ootas krossivõistlus. Koguni kolm Eesti noorsportlast sõitsid end poolfinaali.

Tüdrukute kvalifikatsioonis kindlustas Johanna Udras 80 sportlase seas 18nda tulemusega poolfinaalipääsu. Oma poofinaalis teenis Udras 7. koha, mis paraku finaali edenemist ei võimaldanud. Kokkuvõttes teenis Udras 19. koha. Eliisabet Kool kvalifikatsioonist edasi ei pääsenud ning sai 49. koha. Finaali võitis ka kvalifikatsioonis kiireimat aega näidanud ning oma poolfinaali võitnud Siri Wigger (Šveits).

Kvalifikatsioonivõistlusel startinud 85 poisi seast pääses Anders Veerpalu poolfinaali edasi 25ndana ja Kaspar Päärson 29ndana. Oma poolfinaalis teenis Pääson 9. ja Veerpalu 10. koha, kokkuvõttes said nad vastavalt 27. ja 30. koha. Võidu võttis Nikolai Holmboe (Norra).

Pühapäeval ootab murdmaasuusatajaid noorteolümpial ees vabatehnikasprint.

Kahevõistlus

Oma noorteolümpia debüüdi tegid täna ka kahevõistlejad.

Triinu Hausenberg sooritas 65,0-meetrise õhulennu ning sai kirja 74,7 punkti. See lähetas ta suusarajale 20. kohalt, 87,0 meetrit hüpanud ja 126,6 punkti teeninud liidrist Thea Minyan Bjorsethist (Norra) 2 minutit ja 36 sekundit hiljem. 4-kilomeetrisel suusarajal kindlustas noorteolümpia võidu liidrist meetri vähem hüpenud ja 23 sekundit hiljem startinud Lisa Hirner (Austria), kes jõudis finišisse ajaga 11.45,6. Triinu Hausenberg jõudis finišisse võitjast 3.22,9 hiljem, kui kell lõi 15:08.5, ning kindlustas ka lõpp-protokollis 20. koha.

Hausenberg jätkab noorteolümpial homme, kui ees seisab suusahüpete normaalmäe võistlus – sama ootab ees ka meie suusahüppaja Karel Rammot.

Markkus Alteri 82,5 meetrine hüpe tõi 109,0 punkti, Markus Kägu 81,0-meetrine hüpe 101,6 punkti, mis asetas eestlased hüpete järel vastavalt 11. ja 17. kohale. 90,0-meetrise hüppe teinud ja 120,6 punkti kirja saanud Stefan Retteneggerist (Austria) startis Alter suusarajale 46 sekundit ning Kägu 1 minut ja 16 sekundit hiljem. 6-kilomeetrisel suusarajal kindlustas Rettenegger endale noorte olümpiavõitja tiitli ajaga 14.45,8. Alter teenis tulemusega 16.40,1 lõplikult 15. koha ning Kägu ajaga 18.03,1 tuli 23. kohale.

Curling

Pärast kolme võistlusvaba päeva alustasid Eesti koondisega 21. koha saanud kurlingumängijad rahvusvahelistes segapaarides võistlemist. Eestlased loositi kokku vastavalt poolfinaali jõudnud mängijatega, järgides põhimõtet, et igas võistkonnas oleks erinevast riigist päris nais-ja meesmängija.

Nii sattus meie Natali Vedro paari värske noorte olümpiavõitja, Norra mängija Lukas Hoestmaelingeniga ning Henry Grünberg neljanda koha saanud Uus-Meremaa sportlase Lucy Neilsoniga. Mõlemad paarid pidid täna esimeses väljalangemismängus siiski vastu võtma kaotuse – Vedro ja Hoestmaelingen pidid nentima Marta Lo Deserto (Itaalia) ja Aleix Raubert Rusinoli (Hispaania) paremust 8:6 ning Grünbergi ja Neilsoni teekonna lõpetasid tulemusega 3:7 Berfin Sengul (Türgi) ja Olle Moberg (Rootsi).

Pühapäeval tulevad jääle Katariina Klammer, kes on ühes võistkonnas pronksmedali võitnud Venemaa Mikhail Vlasenkoga, ja Romet Mäesalu hõbemedali teeninud Jaapani sportlase Momoha Tabataga.

Talvised noorte olümpiamängud peetakse Lausanne’is 9.-22. jaanuaril. Iga nelja aasta tagant toimuvast suurvõistlusest võtavad osa 15-18-aastased sportlased. Eesti koondis on 25-liikmeline ning kannab Salomoni varustust. Kokku on stardis 1880 sportlast üle maailma – 940 neidu ja 940 noormeest. Ülekandeid näeb EOK kodulehel www.eok.ee ning kaasa elada saab ka EOK sotsiaalmeediakanalite vahendusel Facebookis „Olen Olümpiafänn“ ja Instagramis „Olympiafann“.