Spordinädal

Eesti Olümpiakomitee ja Ühendus Sport Kõigile korraldavad alates 2015. aastast iga septembrikuu viimasel nädalal Eestis spordinädalat. Spordinädal on Euroopa Komisjoni algatus, millega soovitakse populariseerida sporti ja liikumisharrastust.

2019. aastal toimub Spordinädal juba viiendat korda, sedapuhku 23.-29. septembrini.  Spordinädala eesmärk on läbi liikumise ja spordi pakkuda võimalikult paljudele Eesti noortele ja täiskasvanutele positiivseid elamusi ning innustada neid liikumisharrastustega regulaarselt tegelema. EOK kutsub kõiki Eesti lasteaedu, koole ja spordiklubisid spordinädalat tähistama, eelmisel aastal liitus spordinädalaga ligi 450 haridusasutust, 125 spordiklubi ja ligi 85 ettevõtet.

Erinevatest sündmustest annab suurepärase ülevaate Spordinädala koduleheküljel asuv kalender. Kui sadade seast meelepärast sündmust kalendrist ei leia, siis on kõigil huvilistel ka ise võimalus oma kolleegidele, sõpradele ja perele omaenda spordi-, matka- või liikumispäev korraldada.

Kuidas sündmust registreerida?

  1. Logi sisse või registreeru Spordinädala kasutajaks   http://syndmused.spordinadal.ee/users/sign_up
  2. Aktiveeri oma kasutajakonto e-posti aadressile saadetud lingi abil.
  3. Sisesta sündmus http://spordinadal.ee/urituse-korraldajale
Spordinädala sõnumit aitavad edasi viia ka patroonid.  Spordinädal 2019 peamised sõnumikandjad, liikuma innustajad ja eeskujud on ettevõtja ja kulturist Ott Kiivikas, ettevõtja ja olümpiapronks Allar Levandi, laulja Tanja Mihhailova, näitleja Tõnis Niinemets, treener Sandra Raju, tippjuht Kai Realo ja jalgpallur Konstantin Vassiljev. Saame

Facebookis ja Instagramis hoiab huvilisi Spordinädala tegemistega kursis Eestimaa Liigub grupp #Beactive, #spordinädal, #eestimaaliigub ja #terveeestieest märksõnade abil.

Spordinädala korraldamist toetavad Eestis Erasmus+ programm, Kultuuriministeerium ning Coop Eesti.